0

Kdo má dnes narozeniny?

Autor Zdeněk Cmiel vytvořeno Led 4, 2016 v kategorii Informace, Články

Vedoucí oddílu, trenér a nestor ostravského karate pan Vladimír Ryska dnes slaví narozeniny. Krásné to jubileum, které můžeš točit stále dokola a ono Ti bude stále ukazovat stejný čas, který jsi  strávil mezi barevnými čtverci tatami. Do dalších let Ti přejeme hodně zdraví, optimismu a životního elánu.
Za oddíl Zdeněk Cmiel.

 
0

Nejlepší sportovci Moravskoslezského kraje 2014

Autor Zdeněk Cmiel vytvořeno Bře 1, 2015 v kategorii Fotogalerie, Informace, Články

Ve  středu 25. února byli ve vítkovické Multifunkční aule Gong vyhlášeni nejlepší sportovci, sportovní kolektivy a trenéři Moravskoslezského kraje. Celý článek…

 
0

Den ostravského karate v objektivu

Autor Zdeněk Cmiel vytvořeno Říj 7, 2014 v kategorii Fotogalerie, Informace, Články

Jen pár pohledů přes objektiv fotoaparátu na Den ostravkého karate.
(zc)

 
0

První trénink po prázdninách

Autor Zdeněk Cmiel vytvořeno Srp 29, 2014 v kategorii Informace, Články

První trénink po letních prázdninách se uskuteční 1. září v 17 hodin a 30 minut. Celý článek…

 
0

První trénink r. 2014 a nábor

Autor Zdeněk Cmiel vytvořeno Led 13, 2014 v kategorii Informace, Články

V pondělí 6. ledna se uskutečnil první trénink našeho oddílu v tomto roce. Kila po vánočních svátcích přišli odložit jak veteráni tak i aktivní závodníci a doplnila je i mládež, která se zúčastnila náboru pro letošní rok. Nábor, který má na svých bedrech Jakub Debrecenyi přivede  mladou krev do oddílových řad a i když je to běh na dlouhou trať, tak i možná nové závodníky, kteří budou v nasledujících letech reprezentovat náš oddíl.
Kubovi se sešly na čtyři desítky  dětí, které si ve dvou termínech a celkem čtyřech tréninkových blocích mohly zacvičit svůj první  trénink. Trenéra v osobě Jakuba Debrecenyho mají na úrovni, jak z pohledu jeho budoucí civilní profese učitele, tak z pohledu závodníka, který sbírá sportovní ocenění jak na domácí tak i zahraniční půdě.
Velké poděkování, bude vždy patřit i rodičům, kteří doprovázejí své ratolesti ať už na tréninky či soutěže a vytvoří tak partu, která se pak schází na závodech po celé republice a nezřídka i v zahraničí. Trošku předbíhám, ale tak nějak to pamatuji.
Do nového roku bych chtěl všem popřát hodně zdraví, aktivním závodníkům co nejlepší sportovní výsledky a těm začínajícím ať vydrží a oblíbí si tento krásný sport.
(zc)

A ještě krátké zhodnocení trenéra Jakuba Debrecenyho

První poprázdninový týden, konkrétně pondělní a středeční trénink 6. a 8. ledna, byl vyhrazen náboru nových žáčků do našeho oddílu. Příprava náboru začala v podstatě již několik měsíců před samotnou akcí a vyvrcholila v polovině prosince, kdy jsem osobně oslovoval ředitele, učitele, ale hlavně samotné děti na jednotlivých ostravských základních a mateřských školách. Musím se přiznat, že mě velmi mile překvapil zájem dětí, které se spolu se svými rodiči nakonec dostavili v hojném počtu a ukázali tak, že o náš milovaný sport a životní styl je veliký zájem.
Když jsme v pondělí s panem Ryskou tradičně, jako každý tréninkový den, seděli u kávy a čaje ve vestibulu naší tělocvičny a pomalu se blížila hodina H, kdy měli dorazit noví bojovníci do našich řad, přepadávala nás trochu skepse. Bylo už 17:15 a až na pár výjimek nikde nikdo. Záhy se však hrnuly děti i s maminkami a tatínky ze všech stran a já si nemohl nevšimnout „lehce“ oroseného čela našeho hlavního pana trenéra, když viděl ty zástupy dětí, blížících se jeho směrem. Musím všechny malé „blešky“ pochválit, že se nebály a všichni si trénink vyzkoušeli na vlastní kůži. Našlo se sice i pár bojácných, kteří se ale nenechali zastrašit a i ve středu odhodlaně nastoupili do řady spolu s ostatními.
Na druhém, středečním cvičení jsem zaznamenal několik nových tváří a spoustu známých obličejů, které jsem viděl již v pondělí. Na velké části šlo rozpoznat nadšení z prvního tréninku, a tak se s nemenší vervou a zapálením pustili i do druhého cvičení. Podle mého názoru někteří museli pilně doma trénovat, neboť jsem si všiml i pár technik, za které by se nemuseli stydět ani hrdí nositelé bílých pásů.
Čeká nás spousta dřiny i legrace, tréninky i soutěže, semináře i soustředění.
Těším se na vznikající spolupráci s maminkami i tatínky a na práci s malými bojovníky. Vstupem do světa karate se každému otevírá řada skvělých možností a zkušeností.

 Tak ahoj v pondělky a středy!

 Oshi Shinobu | 押し忍ぶ

 Autor: Jakub Debrecenyi

 
0

Dnes je Vladimíra

Autor Zdeněk Cmiel vytvořeno Kvě 23, 2013 v kategorii Informace

Všechno nejlepší k dnešnímu svátku přejeme panu Vladimíru Ryskovi.
(zc)

Klobasová kytice

 
0

Tréninky s Kubou

Autor Zdeněk Cmiel vytvořeno Bře 20, 2013 v kategorii Informace, Články

Informace pro všechny od Jakuba Debrecenyho, tak jak mi přišla na e-mail.

Od 20. března bude pravidelně probíhat středeční cvičení pokročilé skupiny pod vedením Kuby. Hlavní trenér p. Ryska beze změny povede pondělní a páteční tréninky, jako tomu bylo doposud. Lekce budou obsahovat i kumite část, proto je možno nosit s sebou chrániče (NEPOVINNĚ). Také vás prosíme o dřívější příchod, ať můžeme  připravit lapy, medicimbály a ostatní pomůcky, popřípadě složit tatami.

Tolik tedy od Kuby a já jen doplním, že i ti méně pokročilí budou mít ve středu o trenéra postaráno.
(zc+kuba)

stredy

 
0

Denis opět na jedničku

Autor Zdeněk Cmiel vytvořeno Bře 7, 2013 v kategorii Informace, Články

Ve dnech 2.a 3. března se konal v polske Lodži 9th. Harasuto world cup 2013, kterého se zúcastnilo na 736 závodníků z 11 zemí. Celý článek…

 
0

Seminář

Autor Zdeněk Cmiel vytvořeno Led 29, 2013 v kategorii Fotogalerie, Informace, Články

V neděli 27. ledna 2013 se uskutečnil seminář karate, který připravil náš oddíl v čele s panem Vladimírem Ryskou ve spolupráci s oddílem Dojo - ryu Shotokan  pana Milana Možiešíka. Celý článek…

 
0

Gratulujeme

Autor Zdeněk Cmiel vytvořeno Led 9, 2013 v kategorii Informace

V minulých dnech oslavil životní jubileum pan Vladimír Ryska. Ať mu jeho dvojitá Kristova léta neubírají na elánu, s kterým vede oddíl a zdravi, ať ho neopouští. Vše nejlepší do dalších let.
(zc)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 Next

Copyright © 2021 Karate VSK VŠB-TU Ostrava. All Rights Reserved.
Design by DesPro one - Jaromír Musil. | Webmáster - Zdeněk Cmiel.