Karate Grand Prix Brno 2012

Autor Zdeněk Cmiel vytvořeno Čer 10, 2012 v kategorii Fotogalerie, Soutěže, Články

V sobotu 9. června 2012  se konalo Grand Prix Brna v karate.  Náš oddlíl přijeli reprezentovat závodníci Silvie Cmielová, Tereza Kutrová, Ester Bedroňová a Ondra Zátopek. Nesmím zapomenout ani na Jakuba Debrecenyiho, který ale stál na pomyslném druhém břehu a tím myslím mezi rozhodčími. Soutěž proběhla ve sportovní hale Univerzitního kampusu v Brně – Bohunicích.
Opravdu krásná sportovní hala, ve které pořadatelé připravili tři plnohodnotná tatami pro boje v kata a kumite má  myslím i ideální polohu z pohledu dopravy z různých koutů republiky, parkování i samotného zázemí . Něco málo k pořadatelům, kteří z této soutěže udělali takovou šou, že Noc mistrů v Las Vegas by mohla závidět. Všechna ta barevná světla, kouřové efekty, za které by se nemuseli stydět ani indiánští mobilní operátoři , bubeníci se svojí šou a plameny šlehající do x metrové výšky, to vše se myslím pořadatelům povedlo a zhodnocení nechám na každém, kdo se zůčastnil. Jen si myslím, že pro každého pořadatele takové akce je odměnou účast závodníků a tady si brněnští pořadatelé tuto účast zasloužili větší.  Termín kolidoval se závody v Bratislavě, kde se pořádal 16. ročnik Velké ceny mládeže.
Pojďme, ale k výsledkům našich závodníků. Všichni  zajeli na hranici svých možností a z Brna si nakonec vezou z kategorie kata jednou zlato, dvakrát stříbro a dvakrát bronz. Přesněji z kata družstev open si Silva, Tereza a Ondra vezou zlato, v kata ženy si Silva vybojovala stříbro, v kata dorostenky Terka brala bronz, stejně jako Ester ve starších žákyních. Ondra v kata muži vybojoval stříbro. Kuba na místě rozhodčího sice žádnou medaili nevybojoval, ale svého rozhodcovského postu se zhostil se ctí.
Taková tedy byla sobota pro naše závodníky za podpory našeho oddílového vedoucího a hlavního trenéra v jedné osobě, pana Vladimíra Rysky a samozřejmě nezbytných rodičů coby dopravců, fandů a doprovodu.
Pro některé mohl být tento den takový ten zahřívací, před nedělí, kdy se na stejném místě konaly České akademické hry 2012.
Medailistům gratujeme!
(zc)

Komentáře

Musíte se přihlásit aby jste mohli vkládat komentáře.

Copyright © 2021 Karate VSK VŠB-TU Ostrava. All Rights Reserved.
Design by DesPro one - Jaromír Musil. | Webmáster - Zdeněk Cmiel.