Karate Grand Prix Brno 2013

Autor Zdeněk Cmiel vytvořeno Čer 25, 2013 v kategorii Fotogalerie, Soutěže, Články

Když do Brna, tak na Grand Prix. Já si vybral Moto GP a Karate GP. Na srpnové Moto GP si ještě budu muset počkat, ale termín  Karate GP Brno nekompromisně zaklepal na dveře našeho dojo a tak 15. června trojice závodníků  Silvie Cmielová, Ester Bědroňová a Ondra Zátopek vyrazila směr Brno. Byli zvědaví, jestli se i letos podaří Brňákům propojit sport s kultúrou, tak jako tomu bylo v roce minulém,  kdy v záři reflektorů vystoupili skvělí bubeníci doprovázeni ohnivou show, a i na karate došlo. Předseda JmSKe pan Josef Dočkal se svým týmem i letos vytáhnul  z rukávu tajný kulturní trumf  a tak se bylo zase na co dívat, poslouchat a pak i sportovat. Opět byly letos bicí, ale pouze jedny a kolem nich skupina zapálených hudebníků, kteří se jmenují D.F.G. nebo-li Dio Five Guitars. Samozřejmě, nechyběly loňské plamenomety a k ním přibyly i další pyrotechnické efekty. Skupina hrála krásně, plameny šlehaly vysoko, reflektory vypalovaly do tatami bizardní obrazce a já bych klidně vydržel poslouchat mnohem déle, než jen těch několik skladeb. Jenomže, to by pak z toho bylo pro mě už nějaké třetí, třeba Music GP Brno 2013. Vrátím se proto k  závodníkům, které čekaly boje v kategoriích kata a kumite. Jelikož se nejednalo o žádnou kvalifikační soutěž a žádné body, tak cíl všech, kteří přijeli, byl jen a jen si pořádně zasoutěžit, zabojovat a vyhrávat. Stejně na tom byla i ta naše trojka, která vystoupila pouze v soutěži kata a nevedla si vůbec špatně, když do Ostravy se nakonec vrátila se ziskem jedné zlaté a dvou stříbrných medailí.  Pro upřesnění,  Silva v kata ženy vybojovala zlatou medaili, Ester v dorostenkách stříbro a Ondra v mužích taky stříbro. Nemůžu zapomenout ani na rozhodčí, mezi které se vměstnala i  ostravská klaka v obsazení pan Vladimír Ryska, Lukáš Miklo, Jakub Debrecenyi a Filip Saidl, ti už ale na medaile nedosáhli.