Zhodnocení soustředění Odry 2010

Autor Zdeněk Cmiel vytvořeno Čvc 26, 2010 v kategorii Články

Jelikož nám již uběhnul nějaký ten týden od oddílového soustředění v Odrách a nikde žádný ohlas, tak jsem požádal předsedu oddílu pana Vladimíra Rysku o malé zhodnocení. Trošku mi bylo jasné, že jeho ostrá tužka nemusí na někom zanechat niť suchou, ale kdo se bojí ………
Tak tedy slovo předsedy a vedoucího klubu v jedné osobě.
(zc)

Vážení sportovní přátelé,
mé malé ohlédnutí za 5. soustředěním našeho oddílu musí začít od úplného začátku. Někdo by mohl namítnout, že se nejedná o páté a tedy takové malé polo jubileum, ale první, dalo by se říct i nulté proběhlo už v roce 2006. Tohoto soustředění, které se konalo pouze ve víkendových dnech,  se zúčastnilo pouze 12 členů a bylo spíš zaměřeno  na doplnění sportovních aktivit.
Rok 2007
Soustředění je již organizováno na tři dny, tedy pátek až neděle. Pozvaným lektorem byl pan Tomáš Dvořák, který odvedl svou práci na vysoké úrovni a hlavně kataři si přišli na své. Účast zhruba sedmi desítek závodníků a kvalitní práce lektora byla laťkou nastavenou hodně vysoko pro příští rok.
Rok 2008
Snažíme se kvalitu semináře udržet minimálně na hranici minulého roku a oslovujeme po domluvě s výborem oddílu i další oddíly SmSKe. Nabízíme jim opět myslím si kvalitní lektory v podání Mgr. Petry Nové a Petry Pecekové. Zájem se opět pohybuje mezi šedesáti až sedmdesáti závodníky. Některé oddíly využívají všechny tři dny, jiné pouze sobotní blok. Obě Petry své zkušenosti, ať už z domácích či zahraničních kolbišť, dokázaly perfektně promítnout do celého soustředění.
Rok 2009
Oslovil jsem polovinu z dvojice z předešlého roku a k tomu ještě pana Ing. Ondřeje Musila. Petra Nová (Petra Peceková závodí v Americe) a Ondřej Musil  udělili soustředění vysokou známku kvality. Na tomto soustředění nepřišli  zkrátka kataři ani kumiťáci, kterých se sešlo opět skoro sedm desítek. Pan Musil pak nedělní blok zpestřil o ukázky sebeobrany a pan Možiešik (vedoucí a trenér oddílu karate Dojo – Ryu Shotokan Ostrava) o relaxační cvičení a různé techniky masáží.
Rok 2010
Vždycky chci naučit a dát svým závodícím i nezávodícím členům nejenom kvalitu, ale i možnost změny. V rámci tréninků je vítaná změna v osobě trenéra, kdy občas se před mé svěřence postaví pan Jaromír Musil, který pak svými zkušenostmi, vědomostmi a podněty je nutí na sobě dále pracovat.
Letos jsem proto oslovil Ivu a Karla Keslovy a taktéž Ing. Ondřeje Musila. Ten dorazil i se svým synem Robertem a  na šedesát karate-ka zaplnilo pod vedením Karla a Ondry dvě tatami. Některé oddíly přivezly i  závodníky s nižšími výkonostními stupni a těch se ujala a perfektní práci trenéra předvedla Ivča. Kataři i kumiťáci si tak přicházeli na své.
Byl jsem rád, že letošní nabídky na soustředění využily i malé oddíly, jako např. ŠBU – Cobra pod vedením pana Chudého, tak i pravidelný účastník TJ – Jeseník v čele s panem Sekaninou a další. Tito vedoucí oddílu mají eminentní zájem o nové informace, zkušenosti a jejich ryu (cesta) má za cíl získat co nejvíc vědomostí, zkušeností a poznatků. Řady cvičenců pak rozšířili např. i Jaromír Musil či PeaDr. Michal Hrubý.
Trochu je mi záhadou a zároveň líto členů některých klubů, kteří se nezúčastnili, ať už z nezájmu trenérů či svého. Proto bych se jich chtěl zeptat, zda ještě trénují karate???  Jeden nejmenovaný trenér mi řekl: „To je naše věc, já nemám závodníky“. Bombastické internetové stránky a na druhé straně uzavřený oddíl cvičící si cuki vpřed a age uke vzad. Toto  je začátek konce, kdy se vám postupně všichni cvičenci rozutečou do okolních oddílů a různých stylů. Semináře a kvalitní výuka z jiného pohledu, jenom to ne. Ješitnost nezná mezí a proto, už se těším, jak se budou někteří ješitové vztekat, aniž by si uvědomili, že tímto přístupem pomáhají k likvidaci a nezájmu o karate.
Takže, na závěr bych chtěl poděkovat všem osloveným a zúčastněným lektorům a to:
paní Ivě Keslové – 5. Dan, asistentce reprezentace ČSKe
panu Karlu Keslovi – 7. Dan, garantu stylu Shotokan pro ČSKe
panu Ing. Odřeji Musilovi – 7. Dan, předsedovi rady reprezentace ČSKe
a soukromě zúčastněným:
panu Jaromíru Musilovi – 5. Dan, asistentovi reprezentace ČSKe
panu PeaDr. Michalu Hrubému – 5. Dan, trenérovi státní reprezentace Goju Ryu
panu Robertu Musilovi
Nemůžu zapomenout ani na Ing. Petra Šustka a jeho každoroční spolupráci s organizací haly a zapůjčení tatami, paní Blanku Mušálkovou za zabezpečení pobytu celého oddílu a panu Zdeňku Cmielovi za fotodokumentaci a práci na webových stránkách oddílu.
A nebyl bych to já, abych si na závěr neodpustil malou jízlivost!
Mému kamarádovi a oblíbenci, doktůrkovi Míšovi Hrubému chci říct, že teď nadešel ten správný čas, začít cvičit to pravé karate. Shodan jsi Míšo zvládnul a teď, už to půjde samo.
Doufám, že se zas sejdem v roce 2011.
Oss
předseda oddílu VŠB – TUO
místopředseda SmSKe
Vladimír Ryska

1 komentář

Cobrasan
Čvc 29, 2010 at 18.53

Po seznámení se s hodnocením oderského semináře se jistě sluší poděkovat organizátorům, za skvěle připravené soustředění. Přesto, že jsem se jej sám nezúčastnil, byl jsem seznámen s jeho sobotním průběhem, jehož se zúčastnili dva asistenti trenéra naší Školy bojových umění COBRA ze Studénky – Luděk MOTLOCH a Jiří SEHNÁLEK.
Jak se již zmínil ve svém hodnocení p. Ryska, jsme mladý oddíl i přesto, že sám mám s bojovými sporty již 30-ti leté zkušenosti.
I přesto jakoukoliv novou zkušenost a pomoc vítám s otevřenou náručí. Mí žáci mě o průběhu informovali s velkým nadšením a ještě větším respektem.
Ještě jednou vřelé díky organizátorům.


 

Komentáře

Musíte se přihlásit aby jste mohli vkládat komentáře.

Copyright © 2021 Karate VSK VŠB-TU Ostrava. All Rights Reserved.
Design by DesPro one - Jaromír Musil. | Webmáster - Zdeněk Cmiel.